Dlaczego profesjonalne firmy używają szorowarek do podłóg? Jak działa szorowarka?

Co to jest automatyczna szorowarka do podłóg?

Automatyczna szorowarka to maszyna czyszcząca, za pomocą której można sprawnie i skutecznie wyczyścić podłogi, zastępując tradycyjne mopy i wiadra. Pracują nad nałożeniem roztworu czyszczącego oraz agresywnym szorowaniem i osuszaniem powierzchni w jednym przejściu. Dzięki możliwości czyszczenia tylko jednym przejazdem, a także możliwości czyszczenia większej powierzchni na godzinę, szorowarki do podłóg pomagają znacznie przyspieszyć proces czyszczenia. Szorowarki mają rozmiar padów od 14 cali do 42 cali. Szeroka oferta ułatwia znalezienie szorowarki, która będzie pasować do konkretnego zastosowania, w zależności od powierzchni do wyczyszczenia i szybkości, jaką chcesz to zrobić.

Jak korzystać z automatycznej szorowarki?
Przed użyciem szorowarki należy najpierw wykonać kilka czynności, aby uzyskać najlepsze wyniki w czyszczeniu podłóg, a także ograniczyć potencjalne uszkodzenia maszyny.
Po pierwsze, będziesz chciał się upewnić, że twoja szorowarka ma wystarczający poziom naładowania baterii, aby ukończyć pracę. Zaleca się ładowanie tylko wtedy, gdy jest to konieczne, ponieważ robienie tego zbyt często może skrócić żywotność baterii.


Po drugie, upewnij się, że zamiatasz lub wycierasz podłogi na sucho, aby na powierzchni nie pozostały żadne zanieczyszczenia. Pozostawienie znacznej ilości kurzu lub luźnego brudu może spowodować uszkodzenie wycieraczki, a także dodatkowe zużycie szczotki lub zabieraka. Brud, który staje się mokry, może również powodować wiele problemów podczas czyszczenia, ponieważ błoto może się wówczas rozprzestrzenić i stać się trudniejsze do usunięcia.
Po wykonaniu tych kroków będziesz chciał napełnić automatyczny zbiornik roztworu do szorowania wraz z żądanym roztworem czyszczącym (neutralne środki czyszczące zazwyczaj zapewniają najlepsze rezultaty na uszczelnionych podłogach, a alkaliczny środek czyszczący do betonu). Następnie włącz urządzenie i dostosuj je, aby wybrać żądane ustawienia.
Następnie zamocujesz szczotkę co jest dość proste, która działa samoprzylepnie. Następnie opuść ściągaczkę i rozpocznij pracę.
Zwykle można uruchomić szorowarkę za jednym przejazdem, chociaż w przypadku bardziej zabrudzonych powierzchni można przeprowadzić „szorowanie wstępne” lub „szorowanie podwójne”, w którym najpierw wykonuje się przebieg tylko z roztworem czyszczącym, z podniesioną ściągaczką podłogę, a następnie uruchomić szorowarkę, jak zwykle.
Podczas pracy maszyny automatyczna szorowarka do podłóg ciężko pracuje, aby wyczyścić podłogi. Najpierw szorowarka do posadzek rozprowadzi wodę wewnątrz szczotki, lepiej wykorzystując roztwór czyszczący, a następnie przez zbiornik z roztworem do elektrozaworu. Następnie wycieraczka wraz z wbudowanym wydajnym systemem odsysania szorowarki będzie pracować, aby odzyskać wodę i rozprowadzić ją do zbiornika rekuperacyjnego. Dzięki zastosowaniu ssawy i systemu odsysania, szorowarka natychmiast pozostawia podłogi suche.


Jakie rodzaje szorowarek do podłóg są dostępne na rynku?
Na rynku dostępna jest szeroka gama maszyn czyszczących do posadzek, co może utrudniać określenie, która płuczka najlepiej pasuje do Twojego unikalnego zastosowania.
Przy wyborze szorowarek podłogowych głównymi kryteriami, które należy wziąć pod uwagę, są: szerokość czyszczenia, prędkość maszyny, wielkość zbiornika i czas pracy na akumulatorze.
Przechodząc przez powyższe kryteria, najpierw należy określić ilość powierzchni, którą należy wyczyścić, a także żądaną ilość czasu, jaką należy poświęcić na sprzątanie.


Nasza firma oferuje szeroki asortyment, który pomoże Ci wybrać maszynę czyszczącą „odpowiedniego rozmiaru” do każdego zastosowania. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szorowarki prowadzonej, czy szorującej, cylindrycznej głowicy lub tarczy, szczotki lub nakładki.
W obszarach o większej powierzchni szorowarki podłogowe są idealne, ponieważ mają stałą prędkość. Dzięki możliwości siedzenia podczas sprzątania, operator nie będzie zwalniał, a od operatora będzie wymaganych mniej przerw.
Korzystanie z dużych szorowarek z fotelem operatora na większym obszarze, takim jak sprzątanie przemysłowe w magazynie lub czyszczenie większych obszarów, takich jak siłownie, będzie wymagało znacznie mniej czasu w porównaniu do wycierania, w którym można wyczyścić tylko mniejsze powierzchnie.

Szorowarki podłogowe są dostępne z głowicami cylindrycznymi, co pozwala na zamiatanie (tylko mniejszych zanieczyszczeń) podczas szorowania podłogi.
Jednak często zdarza się, że mniejsze powierzchnie muszą być czyszczone i gdzie większe szorowarki podłogowe nie będą pasować. W takich sytuacjach idealnie sprawdzają się szorowarki podłogowe. Kompaktowa linia szorowarek podłogowych charakteryzuje się małymi promieniami skrętu, które pozwalają maszynie wcisnąć się i obracać w wąskich, zatłoczonych przestrzeniach, a także regulowanymi uchwytami, które można złożyć, co pozwala na czyszczenie pod stołami, biurkami lub innymi dolnymi powierzchniami.

Po wybraniu odpowiedniego rozmiaru maszyny dostępne są dodatkowe opcje, takie jak wybór między szczotką a wkrętakiem do szorowarki automatycznej. Szczotka dobrze sprawdza się przy czyszczeniu powierzchni o trudniej dostępnych miejscach, takich jak czyszczenie kafelków z zaprawą, betonu czy chodników. Z drugiej strony pady doskonale nadają się do czyszczenia powierzchni w pomieszczeniach, takich jak płytki podłogowe z twardego drewna.

Ze względu na szeroki zakres wymiarów głowic szorujących, rozmiary zbiorników roztworu i odzysku, a także konfigurowalne opcje, takie jak cylindryczne lub tarczowe głowice szorujące oraz napędy padów lub szczotki, bardzo łatwo jest znaleźć sprzęt czyszczący „właściwego rozmiaru” dla swojego zadania.